TEKNOBORU POLİETİLEN PE PNÖMATİK HORTUMLAR
TEKNOBORU POLİETİLEN PE PNÖMATİK HORTUM NATÜREL
SUMERGRUP KABLO TOPLAMA KORUMA SPİRAL TURUNCU
SUMERGRUP KABLO SARMA TOPLAMA SPİRALİ SİYAH
SUMERGRUP POLİETİLEN PE PNÖMATİK HORTUM
TEKNOBORU POLİETİLEN PE PLASTİK BORU
TEKNOBORU POLİETİLEN PE PLASTİK TESİSAT BORUSU
SUMERGRUP KABLO TOPLAMA KORUMA SPİRALİ BEYAZ
SUMERGRUP KABLO TOPLAMA KORUMA HELEZON SPİRALİ BEYAZ
SUMERGRUP KABLO TOPLAMA DÜZENLEME HELEZON SPİRALİ MAVİ

SUMER ŞİRKETLER GRUBU (SUMERGROUP) 1982 YILINDA İSTANBUL' DA KURULDU  

ilk olarak plastik malzeme üretimi konusunda teşebbüse geçilmiş, her türlü plastik enjeksiyon fason ve tedarikçi olarak işlev görmüştür. Sonra plastik boru konusunda üretim sürecine girmiş ve kendi ürünlerini çıkarmaya başlamıştır. Plastik üretim ekipmanları prötföyüyle, plastik malzeme boru profil enjeksiyon ve ekstrüzyon üretimi devam ederken, kalıp üretimine ve elektrik malzemesinin bir kısım ürünlerini de ürün havuzuna eklemiştir.

lpg gaz firmalarına plastik parçaları tedarikçisi oldu, Daha sonra plastik polietilen pe ve pprc tesisat boruların üretim tesisini envanterine almıştır

yapıelektrik malzemesinin tüm çeşitlerinin dağıtımı konusunda elektrik grubunu faaliyete geçiren Sumer Group, İstanbul, batı Karadeniz, Trakya gibi geniş bir bölgede pazarlama organizasyonu oluşturmuştur, Sumeryapı İnşaat grubunda hedef, konut ve ticari yapılarda faaliyet sürdürmek, güzide projelere imza atmaktır. Sumer Group, deprem kuşaklarının her an kabüs olabileceğini bildiğimiz ülkemizde konut ve diğer yapıların üretilmesi her bakımdan stratejik bir konu olup, aşırı sorumluluk taşınması gereken sektör olduğunu düşünür.

SumerGroup, bünyesine, ülkemizde ve dünyada parlayan bir sektör olan sigorta grubunu da eklemiş, elementer, mal ve hizmet, sağlık sigorta branşlarında faaliyet sürdüren sigorta şirketleri yle iddialı bir şekilde işlevlerini sürdürmektedir.. Sümer sigorta grubu, ekonorm sigorta ve Sümer sigorta şirketlerinden oluşmuştur.

Sümer sigorta grubu yetkili olduğu sigorta branşları, kasko, trafik, deprem(dask) konut, yangın, hırsızlık, işyeri paket sigorta, nakliyat, makine, kırılma, elektronik cihaz, inşaat bütün riskler, üçüncü şahıs mali mesuliyet, ihtiyari mali sorumluluk, emniyeti suiistimal, kasa sorumluluk, ferdi kaza, ferdi kaza koltuk, mesleki sorumluluk, ortak yerlerbina,sağlık sigortaları gibikonulardır.

Sumer Group gösterdiği tüm faaliyetlerinde, kendine prensip aldığı esaslar, bilgi – ilgi – özen – güven normlarıdır.
plastik malzeme boru, profil helezon pano spirali

PLASTİK MALZEME BORU, POLİETİLEN PE BORU, PPRC BORU, HORTUM PROFİL, KABLO TOPLAMA SPİRAL, HELEZON PANO SPİRALİ, HORTUM KORUMA SPİRAL KILIF

ENJEKSİYON – EKSTRÜZYON ÜRETİM GRUBU,  

YAPIELEKTRİK GRUBU

SUMERYAPI İNŞAAT GRUBU

SİGORTA GRUBU

KABLO KORUMA TAŞIMA SİSTEMLERİ

HORTUM KORUMA SİSTEMLERİ